Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Historie kapely

 
Kořeny vzniku kapely sahají až k Vánocům roku 2011, kdy se začala formovat kapela Viklan. Zakladatelem Viklanu byl Jarda Budil, náš kamarád a otec současného člena Jolly Buskers, Štěpána (concertina).Toto rodinné duo k sobě začalo přibírat další členy, které postupně potkávali na pravidelných irských sessionech v klubu Whisky&Kilt v Praze.

Viklan vystupoval kromě vlastních koncertů (v Klubu Kocour, Ryběnaruby nebo Mandragoře) také na několika - v ČR známých - festivalech irské a skotské hudby, například na Keltování, Lughnasadu v Nasavrkách nebo Keltském Kruhu, na festivalech folkové a country hudby, např. Čechtická Lilie, a zúčastnil se mj. soutěže Acoustic Kashe. Kapela fungovala až do roku 2015, kdy po odchodu Jardy Budila vzniklo nové uskupení - Jolly Buskers.

Vznik nové kapely
Tři původní členové - Štěpán, Vašek a Lucka - potkali na letní škole Bernard's summer school Jardu, který se tam v létě 2015 učil hře v irském ladění DADGAD, a měl zájem v novém uskupení hrát.
To, co nás hned na začátku spojilo, byl busking. Začali jsme v létě chodil hrát v Praze na Kampu a do Velké strahovské zahrady pod Petřínem. Pozitivní ohlasy mnoha kolemjdoucích posluchačů na naše improvizované sety nás povzbudili k vytvoření kapelního repertoáru a pilnému zkoušení. Zkoušky jsme začali dělat v irské hospodě Martin's pub blízko stanice metra I. P. Pavlova.

K instrumentální sekci jsme přibrali také dvě zpěvačky - Kačku a Markétu.

V roce 2015 jsme vyhráli první místo v multižánrové hudební soutěži Acoustic Kashe, dostali jsme se také do finále pražského kola Porty. Vystupovali jsme na Skotských hrách, Lugnasadu v Nasavrkách, Keltování, Keltské Noci a mnoha dalších... Příležitostně hrajeme i na svatbách a soukromých akcích.
TOPlist