Založit webové stránky nebo eShop

O nás

Kapela Jolly Buskers vznikla v srpnu 2015 po rozpadu kapely Viklan.
Z původních členů zůstal Štěpán (concertina), Vašek (bodhrán) a Lucka (housle), navíc se k nám přidal Jarda (kytara). 
Víceméně všichni se vlastně známe z pravidelných irských sessions v klubu Whisky&Kilt v Legerově ulici blízko stanice metra I.P.Pavlova v Praze, ačkoliv jednotliví členové pochází například i z Liberce nebo z Plzně.
Jen Jardu, který se k nám připojil jako poslední, jsme poznali na letní škole Bernard's summer school, kde se učil v létě 2015 hře na kytaru v irském ladění DADGAD. Nutno říct, že každý člen kapely se alespoň jednou letní školy aktivně zúčastnil, aby načerpal nové zkušenosti a znalosti o tradiční hře na ten který nástroj, tanci nebo dokonce irštině. Jako navštěvníci jejich sessions se ale zúčastňujeme pravidelně :).
Začátky kapely - buskování v pražských parcích - nám nakonec daly i název - Jolly Buskers. Busking, pouliční umění, je nám tudíž velmi blízké, ačkoliv většinou již hrajeme spíše na různých letních festivalech nebo v klubech. V poslední době jsme odehráli také několik svateb, kde jsme doprovázeli jak samotný obřad, tak i hostinu a taneční zábavu.
Hrajeme zejména irskou tradiční muziku, ale najdete u nás i něco ze Skotska nebo Bretaně. Zkoušíme (téměř) každou středu v Martin's pub v Praze :).

(Více informací o vzniku kapely v sekci "Historie kapely".)


TOPlist